Dlaczego warto?

Korzyści z zabawy z magazynem "Pomysłowy Króliś"

Korzystając z magazynu dziecko może tworzyć z rozmachem (a przy tym dużą radością), ale też ćwiczy bardziej precyzyjne ruchy rączek. W treningu sprawności manualnej ważna jest systematyczna praca nad zdobywaniem nowych umiejętności. A właśnie z "Pomysłowym Królisiem" dziecko co dwa miesiące dostaje nową zachętę do doskonalenia precyzji ruchu

 

Podczas dobrej zabawy dziecko ćwiczy ważne umiejętności związane z widzeniem. Analizuje, co dzieje się na ilustracji i zgodnie z instrukcją rozwiązuje zadanie.  Uzupełniając brakujące części obrazu, wyszukując różnice między obrazkami, odwracając obrazki, układając wzory, itd. ćwiczy syntezę wzrokową.

"Pomysłowy Króliś" to nie tylko kolorowe, atrakcyjne obrazki i wciągająca zabawa. Wykonując zadania dziecko uczy się szukania logiki w oglądanych rysunkach. Odnajduje kategorie, zbiory, ciągi logiczne. To wstęp do myślenia logicznego, które w przyszłości może zaowocować zapałem do poznawania matematyki. 

Nikt nie wymaga od przedszkolaków umiejętności pisania. Warto jednak ćwiczyć tak zwaną małą motorykę, czyli sprawność rączek i koordynację wzrokowo-ruchową, by za parę lat dziecko szło do szkoły gotowe na naukę stawiania liter. Na taki trening potrzeba czasu - warto zacząć go już dziś!

U każdego dziecka warto ćwiczyć umiejętność skupienia uwagi, potrzebną w dalszym rozwoju. Niektóre dzieci  lubią zabawy wymagające spokoju i namysłu, inne potrzebują więcej ruchu. I dla jednych, i dla drugich nasz magazyn jest dobrą propozycją!

Dla małych dzieci rysowanie to wielka przyjemność, sposób wyrażania emocji, przekazywania informacji. Poprzez ćwiczenie kreski, doskonalenie pracy rąk, odwoływanie się do wyobraźni, każde dziecko może rozwijać w sobie zdolności plastyczne. Dzięki temu będzie mogło zyskać satysfakcję z własnych prac i z rosnącą przyjemnością oddawać się tworzeniu.

 

Zadania i instrukcje w "Pomysłowym Królisiu" są przygotowane z myślą o małych dzieciach, a zatem proste, logiczne i zrozumiałe. Zarazem jednak stanowią pewne wyzwanie. Dziecko musi szukać konkretnych kształtów, łączyć ze sobą pary, znajdować różnice i podobieństwa - to wszystko wspaniały trening spostrzegawczości!

Ilustracje stanowiące treść magazynu są opracowane specjalnie z myślą o rozbudzaniu i rozwijaniu wyobraźni dziecka. Przedstawione scenki i postaci są kolorowe, ciekawe, a przy tym dobrze oddają sens i nastrój sytuacji. Dzięki temu maluch może wyobrazić sobie, co dzieje się na ilustracji i jaki może być dalszy ciąg zdarzenia. To przedsmak radości czytania.